İsyanlar sonucunda Kazak sinemasının Altın Fonu yıkıldı. Yangınlar sonucunda yandı, ”diye belirtiyor portalın kaynağı.

Daha önce, BM Genel Sekreteri Stefan Dujarrick’in resmi temsilcisi, örgütün Kazakistan’da polis memurlarının ve protestocuların ölümlerine ilişkin verileri doğrulayamadığını söyledi.

BM’nin barışçıl gösterileri desteklediğini ve polisin “haklarını savunması ve itidalli hareket etmesi” gerektiğini vurguladı.

Bundan önce, Kazakistan’ın Almatı kentindeki tüm devlet kurumlarının binalarının cumhuriyet yetkililerinin kontrolünde olduğu bildirilmişti. Güvenlik güçleri tarafından kurtarılan binalar arasında Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın eski konutu ve akimat kenti de bulunuyor.

Kazakistan’da 2 Ocak’ta benzin fiyatlarının 120 tenge’ye yükselmesi nedeniyle başlayan kitlesel protestolar kısa sürede polisle ayaklanma ve çatışmalara dönüştü. 4 Ocak’ta bir hükümet komisyonu, gaz fiyatlarının 50 tenge’ye indirildiğini duyurdu. 5 Ocak gecesi, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Zhomart Tokayev, akaryakıt ve gıda fiyatlarına 180 günlük devlet düzenlemesinin getirildiğini duyurdu.

Ne yazık ki, Vanya artık Rusya’da yaşamıyor. Rusya’yı çok seviyor ve burada yaşamak istiyor. Ülkeyi terk etmek zorunda kaldı” diye yazdı.

Basında çıkan haberlere göre, daha sonra Nedorezova-Dremina hesabındaki giriş silindi.

Daha önce, rapçi Alisher Morgenstern Rusya’dan ayrıldıktan sonra Rusya Soruşturma Komitesi başkanı Alexander Bastrykin’in kendisini uyuşturucu kaçakçılığı için kontrol etme talebiyle bağlantılı olarak yeni bir video klip yayınladı, müzisyen Instagram’da söyledi.

“Home” adlı bir şarkıda Morgenstern, Rusya’dan ayrılma hakkında şarkı söylüyor ve İngiltere’nin uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarına yanıt veriyor. Klip, YouTube video barındırmadaki rapçi sayfasında yayınlanır.

Ayrıca şarkıda eşi Dilara ile Dubai’de yaşadığını belirtti.

https://watchlivenetwork.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.