İnternette iyi sonuç vereceğini düşündüğünüz bir ürün veya hizmet için bir fikriniz mi var? Kanada’da yaşıyorsanız, e-ticaret karma çevrimiçi devrimi hakkındaki bu blog gönderisine göz atmayı unutmayın. Mağazanızı oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler ve nasıl başlayacağınız konusunda size yol göstereceğiz. Bunu okuyorsanız, muhtemelen e-ticaret alanına girmek istiyorsunuzdur! Nereden başlayacağınızı veya faydalarının neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu makalede, bir ürünün nasıl bulunacağı, Shopify’da nasıl piyasaya sürüleceği ve daha pek çok şeyi ele alacağız! E-ticaret nedir? E-ticaret, fiziksel bir satış noktası yerine internet gibi elektronik sistemler üzerinden ürün veya hizmetlerin perakende satış işidir.

Tüketicilerin işte, evde veya hareket halindeyken çevrimiçi olarak mal ve hizmet satın almalarını sağlar. E-ticaret, dünya çapında yıllık satışlarda yaklaşık iki trilyon dolar sunuyor. E-ticaret, mal veya hizmetlerin internet üzerinden alınıp satılması anlamına gelir. Özellikle Kanada’da sınırsız başarı potansiyeline sahip büyüyen bir olgudur. Neden Bir E-Ticaret İşi Başlatmalıyım? Çevrimiçi para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, bir e-ticaret işi mükemmel bir çözümdür. Çok az sermaye ile kendi işinizi kurabilecek ve büyük para kazanma potansiyeline sahip olacaksınız. Ayrıca düşündüğünüzden çok daha kolay. İster deneyimli bir işletme sahibi olun, ister yeni başlıyor olun, bir e-ticaret işletmesi kurmayı düşünmek için birkaç iyi neden vardır. Birincil satış kanalınız olarak bir çevrimiçi vitrin ile, küresel bir kitleye ulaşma ve minimum masrafla pazarlama kampanyaları dağıtma olanağına sahip olacaksınız.

Bir E-Ticaret İşi Başlatmanın Maliyetleri Nelerdir? Mağazanızı Batı Kanada eyaletlerinde açmayı planlıyorsanız, başlangıç ​​maliyetleriniz Kanada’nın diğer bölgelerinde açmanızdan daha düşük olacaktır. Mağazanıza nereden başlamayı planladığınıza bağlı olarak, tipik başlangıç ​​maliyetleri 3.000 ila 20.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Kanada’da bir e-ticaret işine başlamak istiyorsanız, dikkate almanız gereken maliyetlerden biri barındırma ve alan adıdır. Bu, temel bir web sitesi için 250 dolara ve onu korumak için yılda 100 dolara mal olacak. Ayrıca, ürüne bağlı olarak 500 ila 10.000 ABD Doları arasında olabilen envanter başlatma maliyetini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca lojistiğinizi de anlamanız gerekecek.

Üreticilerden veya toptancılardan ürünleri son müşteriye nasıl ulaştıracaksınız? Son olarak, işinize yatırım yapmak için sermayeye ihtiyacınız olacak ve yılın yavaş dönemlerinde şirketinizi ayakta tutmak için ne kadar işletme sermayesine (paraya) ihtiyacınız olacağını düşünmelisiniz. Bir Web Barındırma Sağlayıcısını Nasıl Seçerim? Barındırma, herhangi bir e-ticaret web sitesinin belkemiğidir. Yavaş veya güvenilmez bir web barındırıcınız varsa, siteniz yavaş ve güvenilmez olacaktır. İyi bir barındırma sağlayıcısı, %99 çalışma süresi garantisine, kullanımı kolay Etki Alanı Yöneticisine ve hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için sezgisel bir Site Oluşturucuya sahip olmalıdır. Web barındırma sağlayıcıları, web sitesi dosyalarınızı yüklemenize ve sunucularında saklamanıza izin verir. Bazı şirketler, güvenlik için veri yedekleme ve güvenlik duvarları gibi özel özelliklerin yanı sıra müşteri hizmetleri seçenekleri sunar.

Bir web barındırma paketi seçmeden önce daima ihtiyaçlarınızı değerlendirin. Kendinize sorun: Bütçem nedir? Hangi düzeyde teknik desteğe ihtiyacım olacak? Ne kadar depolama alanına ihtiyacım var? Web Sitesi Düzeninizi Tasarlama Gezinmesi kolay, temiz ve profesyonel görünen bir web sitesi istiyorsunuz. Ayrıca herhangi bir mobil cihazda duyarlı olmalıdır. Bazı kişilerin e-ticaret mağazanızı arayacağını, bazılarının ise işletme listelerinizi arayacağını, bu nedenle her ikisinin de ana sayfada olması gerektiğini akılda tutmak önemlidir. İyi tasarlanmış bir web sitesi, e-ticaretteki başarınız için kritik öneme sahiptir.

Aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız: 1) Düzen ve tasarım: Yoğun, karmaşık sayfalardan kaçınmalı, kolay gezinme ve görsel çekiciliği göz önünde bulundurmalısınız. 2) Tasarımınızı tamamlamadan önce hedef kitlenizi göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun: Siteniz onların ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. 3) Kitlenizin nereden geldiğini düşünün: Mobil mi yoksa masaüstü mü? Daha minimalist bir yaklaşımı mı tercih ediyorlar yoksa daha gösterişli tasarımları mı seviyorlar? Ödeme Ağ Geçidinizi Ayarlama Bankalardan veya kredi kartı şirketlerinden birinde bir başlangıç ​​kurulum ücreti talep edecek bir tüccar hesabı almanız gerekebilir. Web sitenizin de kredi kartlarını kabul edebilmesi gerekir ve bunu yapmanın iki yaygın yolu vardır: (1) PayPal gibi bir alışveriş sepeti eklentisi kullanarak; (2) Shopify gibi üçüncü taraf sağlayıcınızla bir entegrasyon kurarak. Mağazanızı Başlatma Bir web sitesi, e-ticaret yazılımı ve bir ödeme ağ geçidi sunan bir platformdan yararlanarak mağazanızı başlatabilirsiniz. Her şeyin gerçekleşmesi için altyapıya yatırım yapmak için yeterli kaynağa sahip olmak anlamına gelen bir çevrimiçi pazar yeri kurmanız gerekecek. İnternetten satmak istediğiniz bir ürününüz varsa mağazanıza ulaşmanın en kolay yolu

https://watchlivenetwork.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.