CHİCAGO. Oregon Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma altında olan ve çeşitli eyaletlerdeki müşterilerden eleştiri alan ülke çapındaki koronavirüs test şirketi Perşembe günü “tüm operasyonlarda bir haftalık bir duraklama” duyurdu.

Duraklamanın tüm COVID Kontrol Merkezi test sahalarında 21 Ocak Cuma gününden itibaren geçerli olması bekleniyordu. Illinois merkezli şirketin web sitesi, çeşitli eyaletlerde 300’den fazla ABD ofisi bulunduğunu söylüyor. Bunlardan ikisi, Massachusetts ve Washington, bu hafta şirketin kendi topluluklarındaki birkaç test merkezini kapatmak için harekete geçti.

ABD TODAY tarafından elde edilen ve “tüm lokasyon sahiplerine ve yöneticilerine” yönelik dahili bir şirket notunda, COVID Kontrol Merkezi geçen hafta “toplama sitelerimizin işleyişine medyanın ilgisinin arttığını” belirtti. Şirket, günde 80.000 test talebini işlediğini söylüyor.

Bildirimde, “Bu, çeşitli müşteri şikayetleriyle birleştiğinde, çeşitli eyalet sağlık departmanlarının ve hatta Adalet Bakanlığının şirketimize yoğun ilgi göstermesiyle sonuçlandı” deniyor.

COVID Kontrol Merkezi nedir? Şüpheli siteler, ülkenin hızlı test için baskısını vurguluyor

2 Ocak 2022 Pazar günü, Kuzey Şikago’da COVID Kontrol Merkezi Test Sitesi görülebilir.
Şirket, bir basın açıklamasında, “hastalara yönelik alışılmadık derecede yüksek talebin işgücü stresiyle sonuçlandığını” söyleyerek bir hafta süren duraklamayı resmen doğruladı.

“Covid Kontrol Merkezi, hastalarımıza en güvenli, en doğru ve en saygın şekilde hizmet vermeyi taahhüt eder. Ne yazık ki, hızlı büyümemiz ve son zamanlardaki benzeri görülmemiş test talebi nedeniyle taahhütlerimizin tamamını yerine getiremedik.” Bu, şirketin kurucusu ve CEO’su Alea Siyaj’ın mesajında ​​belirtilmiştir.

Şirket sözcüsü Russ Keane, çalışanlara gönderilen bir iç memorandumun gerçekliğini doğruladı.

Sözcü Christina Edmanson, Oregon Adalet Bakanlığı’nın bu hafta COVID Kontrol Merkezi hakkında Haksız Ticaret Uygulamaları Yasası’nın şüpheli ihlalleri nedeniyle bir sivil soruşturma başlatmasının ardından bir hafta süren duraklama haberlerinin geldiğini söyledi.

Edmanson, geçen yılın sonlarında en az iki kişinin siteler hakkında Oregon Adalet Bakanlığı’na şikayette bulunduğunu söyledi. Edmanson, USA TODAY’in geçen hafta şirket hakkında bildirdiğinden bu yana on kişinin daha şikayette bulunduğunu söyledi.

Know Narcolepsy®’den Hikaye
Narkolepsi ile Yaşamak: Bir Adamın Yolculuğu
Tim her zaman yorgundu. Bu, narkolepsi teşhisi konana kadar uzun yıllar boyunca doğruydu.
Daha fazla bilgi edinin →
Sözcü Ann Scales, Massachusetts’te Halk Sağlığı Bakanlığı’nın ABD Medicare ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri ile birlikte Çarşamba günü COVID Kontrol Merkezi’nin üç ofisine durdurma ve vazgeçme mektupları gönderdiğini söyledi.

Scales, “Sakinlerden COVID-19 testi için COVID-19 Kontrol Merkezini ziyaret etmemeleri isteniyor” dedi.

Scales, Needham, North Dartmouth ve Worcester’daki merkezlerin “gerekli devlet onayları olmadan” denemeler yürüttüğünü ve “klinik laboratuvar lisansı gerektiren tüm hizmetleri sunmayı derhal durdurmaları” istendiğini söyledi.

Illinois Başsavcılığına göre, Illinois Eyaleti bu siteler hakkında yedi şikayet aldı. Washington Eyaleti Başsavcılığına göre, Washington Eyaleti iki tane aldı.

Bir basın açıklamasına göre, Çarşamba günü, Washington, Lakewood şehri COVID Kontrol Merkezi’nin ticari olmayan lisans test tesisini kapattı ve yerel ve eyalet yetkililerine hareket hakkında bilgi verdi.

Açıklamada, “Belediye yetkililerinin şu anda bu konumdaki ihlaller hakkında işletme ruhsatı olmadan faaliyet göstermek dışında herhangi bir bilgisi yok” denildi. “Washington Eyaleti Sağlık Bakanlığı ve Başsavcılık, bu işteki ulusal çıkarların farkındadır.”

Bu arada, kar amacı gütmeyen Better Business Bureau ile bölge ofislerinden oluşan bir koalisyon da şirketle ilgileniyor.

BBB Chicago ve Northern Illinois sözcüsü Thomas Johnson USA TODAY’e verdiği demeçte, “Kovid Kontrol Merkezi, BBB’nin bir işletmeye verebileceği en düşük puanın yanı sıra en düşük müşteri inceleme notuna sahip” dedi.

COVID Kontrol Merkezi: Şirket, Oregon Adalet Bakanlığı Better Business Bureau tarafından soruşturma altında

Johnson’a göre, BBB’ye rapor veren kişiler test sonuçları almadıklarını, yanlış test sonuçları aldıklarını veya teslim edilmeyen hızlandırılmış sonuçlar için para ödediklerini iddia ediyor. Johnson, şirketin “çok fazla kişisel bilgi istediğini” ve müşterilerin test sonuçlarıyla ilgili sorularına yanıt vermediğini iddia ediyor.

Testisler, mevcut ve eski çalışanlar da dahil olmak üzere ülke genelinde düzinelerce insan, şirketin uygulamalarıyla ilgili endişelerini dile getirerek BUGÜN USA’ya ulaştı.

https://watchlivenetwork.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.