Salı günü Başkan Joe Biden, halka, federal hükümetin, bulaşıcılığı yüksek omikron varyantının neden olduğu enfeksiyonlardaki şaşırtıcı artışın ortasında büyüyen COVID-19 sağlık krizini ele almaya hazır olduğuna dair güvence vermeye çalıştı.

Beyaz Saray’ın COVID-19 müdahale ekibiyle yapacağı toplantıdan önce ülkeye seslenen Biden, Amerikalıları bir kez daha aşılanmaları ve güçlenmeleri ve koronavirüsün yayılmasını ve kapılmaması için halka açık yerlerde maske takmaları konusunda uyardı.

Biden, “İnsanları omikron nedeniyle ciddi hastalıklardan koruyacak araçlara sahibiz – eğer insanlar araçları kullanmayı seçerse,” dedi. “2022’de umutlu olmak için çok sebep var ama Allah aşkına lütfen elinizdeki imkanları değerlendirin.”

ABD Pazartesi günü ilk kez yeni koronavirüs vakalarında 1 milyonu aştı. Toplam 1,08 milyon, tatil hafta sonu biriken iş yığınları tarafından büyük olasılıkla artırılmış olsa da, Perşembe günü belirlenen 591.000’lik önceki rekoru sildi.

Salı saat 21:30’a kadar. ET’de 859.245 yeni vaka daha rapor edildi. ABD şu anda geçen hafta boyunca günde yaklaşık 550.000 yeni rapor edilen enfeksiyonun ortalamasını alıyor. Johns Hopkins Üniversitesi verileri, ülkenin çoğunda yüksek test pozitifliği olduğunu gösteriyor, bu da test kapasitesinin çok geride olduğunun ve birçok sayının gerçeğin çok altında olduğunun bir göstergesi.

Enfeksiyonlardaki son büyük artış, hastaneleri zorluyor, mürettebat sıkıntısı nedeniyle uçuş iptallerine katkıda bulunuyor ve diğer büyük aksaklıkların yanı sıra binlerce okulu yüz yüze eğitime devam etme planlarını bozmaya zorluyor.

Biden, ABD’nin ülkedeki herkes için yeterli aşı ve destekleyici aşıya sahip olduğuna, ancak 35 milyon yetişkinin henüz aşı yaptırmadığına dikkat çekti. Ayrıca okulları açık tutmanın önemini vurguladı ve hükümetin Pfizer’den bir COVID tedavi hapı satın alma siparişini 10 milyondan 20 milyona iki katına çıkardığını söyledi.

Bununla birlikte, aşılar, omicron’un çığır açan enfeksiyonlara neden olma yeteneğinin artmasına rağmen, virüse karşı en güçlü savunma hattı olmaya devam ediyor.

Biden, “Hala COVID kapabilirsiniz, ancak ciddi şekilde hastalanmanız pek olası değil” dedi. “Eğer aşılanır ve güçlenirseniz, son derece korunuyorsunuz. Omicron konusunda endişeli olun, ancak telaşa kapılmayın. Ve aşısızsanız, endişelenmek için bazı nedenleriniz var. Birçok durumda ağır hastalık yaşayacaksınız.”

Yeni yıldan hemen önce Biden, kıtlığı, yaklaşık iki yıldır bir pandemi içinde yaşamaktan bıkmış Amerikalılar arasında bir şiddet noktası olmaya devam eden evde test üretimini genişletmek için 137 milyon dolar harcadı.

Başkan bunu kabul etti ve eczanelerde ve çevrimiçi sitelerde sarf malzemeleri yenilenirse evde test kapasitesinin yakında artacağını söyledi. Hükümet ayrıca, Amerikalıların posta yoluyla ücretsiz testler talep etmeleri için bu ay açılacak bir web sitesi kuruyor.

Biden, son iki hafta içinde federal test sitelerinin sayısının arttığını ve seçeneklerle ilgili bilgilerin “yakınımdaki COVID testleri” için çevrimiçi arama yaparak bulunabileceğini söyledi, ancak genel olarak testler hakkında “Bunun sinir bozucu olmaya devam ettiğini biliyorum. İnanın sinir bozucu ama iyileştirmeler yapıyoruz.”

Ayrıca haberlerde:

►Florida Valisi Ron DeSantis ve eyalet Baş Cerrahı Joseph Ladapo, yüksek talebin olduğu bir zamanda COVID testinin kıtlığı için yaratıcı bir çözüme sahipler ve sakinlere semptomatik olmadıkça test yaptırmamalarını söylüyorlar. Ladapo, CDC ve Dünya Sağlık Örgütü’nün semptomları olmayan enfekte kişilerin virüsü yayabileceğini söylemesine rağmen, “Semptomlarınız yoksa vaka değilsiniz” dedi.

Bugünün rakamları: Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre ABD 57 milyondan fazla onaylanmış COVID-19 vakası – veya ülkedeki her altı kişi için bir tane – ve 829.000’den fazla ölüm kaydetti. Küresel toplamlar: 294 milyondan fazla vaka ve 5,4 milyon ölüm. CDC’ye göre 206.5 milyondan fazla Amerikalı -% 62 – tamamen aşılanmıştır.

Okuduklarımız: Omicron kaynaklı COVID-19 enfeksiyonlarının artması nedeniyle okulları yeniden açan zorlu zorluklar beklentisiyle, ilçeler Ocak ayında dersler yeniden başladığında koronavirüs testlerini artırmayı planlıyor. Liderler hâlâ ayrıntılar üzerinde çalışmak için uğraşıyor ve geride güvenlik ve lojistikle ilgili büyük sorular kalıyor.

En son haberler için bu sayfayı yenilemeye devam edin. Daha fazla istemek? Güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza almak ve Facebook grubumuza katılmak için USA TODAY’in ücretsiz Coronavirus Watch bültenine kaydolun.

Son derece imrenilen ev içi testlerin maliyeti, büyük satış noktalarında atlıyor
Federal hükümet bu ayın bir noktasında evde ücretsiz COVID-19 testleri yapana kadar, kitler, eğer bulunabilirlerse, ülkenin en popüler satış noktalarından bazılarında eskisinden daha pahalı olacak.

Walmart, Kroger ve Amazon, gıpta edilen testleri maliyetine satmak için Biden yönetimiyle anlaşmıştı, ancak anlaşmaların süresi doldu, bu yüzden fiyatlar ayarlandı.

Walmart’taki iki test Abbott BinaxNOW kitleri, tatil boyunca 14 dolardan Salı günü 19.88 dolara çıktı. Kroger’deki fiyat 23.99 dolara fırladı. annem için

COVID-19 vakaları, test eksiklikleri ülke genelinde okulları kapatıyor

Okulların çoğu, bahar dönemi başlangıcı için Pazartesi günü şahsen açıldı, ancak artan bir sayı, COVID-19 enfeksiyonlarındaki omicron kaynaklı artış ve ardından personel sıkıntısı nedeniyle aniden yeniden uzaktan öğrenmeye geçti.

https://watchlivenetwork.com